خدمات فرمند دانش ابزار

همین امروز باما تماس بگیرید و خدمات سرویس خود را از ما بخواهید

سرویس دوره ای

شرکت فرمند دانش ابزار در زمینه تعمیرات لوازم آزمایشگاهی به مشتریان خود پیشنهاد میکند که خدمات و سرویس دوره ای را جهت استفاده با کیفیت بالاتر و افزایش عمر مفید دستگاه انجام دهند.

نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه Preventive Maintenance یا PM چیست؟
PM سرویس – نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه شامل رفع اشکالات و نواقص هر نوع وسیله مکانیکی یا الکتریکی آسیب دیده شده می‌باشد. عملیات نگهداری و تعمیرات همچنین شامل انجام اقدامات زمان بندی شده جهت نگهداری دستگاه در وضعیت کار منظم و یا نگهداری پیشگیرانه جهت جلوگیری از ایجاد مشکلات می‌باشد.
سرویس نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه ( PMسرویس) مجموعه فعالیت ها و روش های منظم و دوره ای است که به منظور بررسی وضعیت موجود, به روز رسانی و حفظ تجهیزات در شرایط مطلوب,انجام می شود . به نحوی که افزایش بهره وری و کاهش فرسایش تجهیزات و در نتیجه کاهش هزینه های سنگین خرید و تعمیرات قطعه برای مجموعه به حداقل برسد.

هدف از اجرای سرویس دوره ای PM را می توان به موارد ذیل بیان کرد :
1- افزایش دوره عمر مفید دستگاه ها و تجهیزات.
2- افزایش قابلیت اطمینان دستگاه ها و تجهیزات.
3- افزایش کارایی کل تجهیزات.
4- کاهش تعمیرات اتفاقی دستگاه.
5- تحت کنترل در آوردن توقفات و جلوگیری از خرابی های عظیم به دلیل بروز یک اشکال جزیی و کم نمودن تعداد دفعات از کار افتادن تجهیزات.
6- تحت کنترل درآوردن موجودی قطعات یدکی در انبار و ایجاد نظم و ترتیب و استاندارد کردن امور مربوطه.
7- کاهش هزینه های تعمیرات تکراری و متوالی و در نتیجه استفاده بهتر از قطعات یدکی.
8- افزایش کیفیت راهبری و جلوگیری از اتلاف وقت و جلوگیری از فراموشی برخی از تعمیرات در زمان توقف.
9- زمان سنجی و روش سنجی فعالیت های تعمیری و تولیدی و در نتیجه بالا بردن بهره وری.

شاخصه های نگرش سیستمی (نظام مند) به تعمیرات:
1-ثبت کلیه فعالیت ها , ارائه گزارشات و پیشنهادات.
2-اولویت دادن به فعالیت های پیشگیرانه PM سرویس.
3-ایجاد یک فراگرد اطلاعات فنی وسیستمی فیمابین بخش های مختلف سازمان و همچنین فیمابین سازمان عملیاتی و بخش های ستادی و اداری.
4- ایجاد بستر مناسب برای مشارکت کلیه نیروهای عملیاتی, اداری و پشتیبانی در انجام فعالیت های PMسرویس .

مراحل انجام PM سرویس برای تجهیزات:
1- شناسایی سیستمها اعم از قطعات و تهیه یک شناسنامه برای دستگاه ها.
2- باد گرفتن دستگاه به طوری که تمامی گرد و خاک درون دستگاه زدوده شود.
3- استفاده از اسپری های مخصوص برای تمیز کردن درگاه های حساس دستگاه برروی قطعات الکترونیکی دستگاه
4- تمیز کردن بدنه دستگاه از بیرون و داخل.
7- در صورت شناسایی خرابی ارجاع آن جهت تعمیر و تعویض قطعه خراب با سالم.
8- راه اندازی مجدد دستگاه و تحویل آن به مشتری.

تامین قطعات

همانطور که می دانید تامین قطعات یدکی، با کیفیت و قیمت مناسب، یکی از بزرگترین مشکلات تعمیرکاران و واحدهای مهندسی پزشکی مراکز درمانی برای تعمیر دستگاه فلوسایتومتری می باشد. این مجموعه با سابقه طولانی در زمینه ی ارائه خدمات به جامعه ی آزمایشگاهی و پزشکی و دارا بودن کادری مجرب در قسمت بازرگانی و فنی، زمینه را برای تاًمین قطعات و لوازم یدکی دستگاه های فلوسایتومتری با کیفیت و قیمت مناسب را فراهم نموده است.

مشاوره

شرکت فرمند دانش ابزار در راستای کمک به مشتری در زمینه انتخاب دستگاه و قابلیت های آن جهت رفع نیازهای آزمایشگاهی اقدام به ارائه خدمات مشاوره ای به دور از منافع سازمانی می نماید. تجربه کادر فنی شرکت در رابطه با اکثر دستگاه های موجود در بازار کمک شایانی به انتخاب دستگاه بهینه توسط کاربر می کند.

کالیبراسیون

کالیبراسیون یک مقایسه بین تجهیزات اندازه گیری میباشد .کالیبراسیون اندازه‌گیری و تعیین صحت وسیله اندازه‌گیری در مطابقت با مرجع تأیید شده می‌باشد.
هدف کالیبراسیون ایجاد نظامی مؤثر به منظور کنترل صحت و دقت پارامترهای مترولوژیکی دستگاه‌های آزمون و وسایل اندازه‌گیری و کلیه تجهیزاتی است که عملکرد آن‌ها بر کیفیت فرایند تأثیرگذار می‌باشد. این کار به منظور اطمینان از تطابق اندازه‌گیری‌های انجام شده با استانداردهای جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
تعریف دقیق کالیبراسیون در استاندارد ملی ایران به شماره ۴۷۲۳ آمده‌است. کالیبراسیون اجازه می‌دهد که میزان تصحیح لازم را نسبت به نشاندهی تعیین کنیم. با کالیبراسیون ممکن است خواص اندازه شناختی دیگری نظیر اثر کمیتهای تأثیرگذار نیز تعیین شود. در واقع کالیبراسیون ویژگی‌های کارآمدی دستگاه یا مواد مرجع را به وسیله انجام مقایسات مستقیم مشخص می‌کند. کدام دستگاه‌ها باید کالیبره شوند هر وسیله‌ای که برای اندازه‌گیری به کار می‌رود و در روش‌های اجرایی به استفاده از آن اشاره شده‌است، نیاز به تعیین صحت و دقت یا کالیبراسیون دارد.
دستگاه‌های فلوسایتومتری نیز باید به‌طور دوره‌ای ( عمدتاً 6 ماهه)کالیبره شوند. گذشت زمان، فرسودگی، حوادث غیرقابل پیش‌بینی، باعث می‌شوند تا قابلیت ردیابی نتایج آن‌ها تا استانداردها زیر سؤال رفته و نیازمند تأیید مجدد باشند. این شرکت با استفاده از به روزترین تجهیزات کالیبراسیون این دستگاه ها را کالیبره کرده و برای تجهیزات کالیبره شده گواهی کالیبراسیون صادر کرده و ضمیمه دستگاه می کند.

تماس بگیرید

اگر درخواست خدمات دارید با ما تماس بگیرید